Geberit naprawa spłuczki

nikanika

Temat: POLESKA: Geberit pomocy!!!

A czy ktoś miał podłączenie wody do spłuczki po prawej stronie? Chcemy zamontować geberit, ale standardowe wyjście przy gebericie jest po lewej stronie. Nie wiem co zrobić, czy przekuwac rurki na własną rękę czu może Chatex zrobiłby to w ramach gwarancji?

Chatex nie zrobi tego w ramach gwarancji. Jedyne co to nie stracisz gwarancji, ale zapłacić trzeba. Uwaga: nie płać dopóki nie zakończą wszystkiego. U mnie zepsuli trochę ściany na korytarzu i obiecali naprawić - i na tym sie skończyło.

Nie polecam samodzielnych przeróbek instalacji do spłuczki zabudowanej, tu nie ma miejsca na pakuły, rury są z tworzywa. A w razie czego koszty ewentualnej naprawy mogą wymagać mini-remontu cząści łazienki.
Źródło: poleska.net/forum/viewtopic.php?t=75Temat: proszę o poradę!!!!
Mieszkam w nowym, kilkuletnim bloku 4-piętrowym, na 2-piętrze.
W pionie w którym mam łazienkę z sedesem, jest jeszcze jedna łązienka z sedesem na 4 piętrze /na parterze i na I.piętrze łazienka bez sedesu, na III.piętrze nie ma łazienki w tym pionie/, wywiewka pionu na dachu., "studzienka kanaliz. jest ok.2m od bloku,
Rok temu zmieniłam stelarz podtynkowy i sedes geberit /był problem z naprawą poprzedniego/.
Od tego czasu jest problem z wydostającymi się z wnętrza muszli sedesowej "zapachami" z kanalizacji. Podczas spłukiwania wody, wyraźnie zaciągane są smrody kanalizacyjne, po uchyleniu deski sedesu, mimo stosowania środków dezynfekujących /mam już dość stosowania ich w nadmiarze/ czuję cięzki smród, podobnie po wejściu do łazienki.
Człowiek który montował zestaw /geberit, sedes Roca Inker/ zastosował rury jakie były w zestawie, usuwając poprzednie podłaczenie do pionu /sedes jest ok. 30 cm od pionu/, sedes jest teraz podłączony o ca 5 cm niżej niż było to wcześniej.
Całośc jest już zabudowana płytkami. Jak uchylam przycisk z dostępem do spłuczki, nie czuć zapachów kanalizy, po spłukaniu, w sedesie smierdzi, jakby wpuszczono śmierdzącą wodę i czuć powiew "starego śmierdzącego powietrza".,po spłukaniu woda w sedesie śmierdzi.
Wcześniej podczas spłukiwania, w sedesie zaciągane było świeże powietrze.
Człowiek, który wykonywał podłaczenie twierdzi że nie potrafi usunąc usterki /zdejmował sedes i sprawdzał uszczelkę .zauważyłam przy okazji że rura posiada niski "kołnierz"
/w sklepie widziałam że rury do połaczeń mają wysokie gumowe kołnierze,
Jaka może być przyczyna smrodu w sedesie, zaciagania "złego" powietrza z kanalizy podczas spłukiwania? W syfonie sedesu jest woda, nie widzę aby znikała. mam drugą łazienkę, w której tego problemu nie ma, mimo że czasami wysycha woda w syfonie ponieważ raczej nie korzystam z niej.
Czy trzeba ponownie kuć ścianę?
Z góry dziękuję za wypowiedzi doswiadczonych fachowców!
Źródło: lazienkowy.pl/forum/viewtopic.php?t=408


Powered by wordpress | Theme: simpletex | © nikanika